Į ką atkreipti dėmesį renkantis individualiai projektuojamus virtuvės baldus?

Dalinamės keletu patarimų, kurie padės suprojektuoti virtuvę savo namuose kur kas funkcionaliau!

Jei virtuvės patalpos yra ypač didelės, dažniausiai pasitaikanti klaida įrengiant – tolygus baldų išdėstymas prie sienos. Erdvė apsuka galvas – imame svajoti, kaip džiaugsimės turėdami daug vietos, kaip laisvai joje judėsime. Tačiau verta prisiminti, kad virtuvė skirta maisto gamybai, o ne vakarėliams. Funkcionaliausias sprendimas, šiuo atveju rinktis „salelę“.
Dažnai tenka susidurti su žmonių įsitikinimu, kad kokybiškas virtuvės stalviršis nesidėvi. Kad ir kurį stalviršį pasirinktumėte atsiranda įpjovimų, dėmių, tačiau juos daug lengviau restauruoti nei natūralaus akmens paviršius. Tai padaryti pavyks ir be didelių investicijų, tačiau būtina profesionalo pagalba.
Taip pat verta atkreipti dėmesį į rankenėles, kurias naudosite. Per daug išsikišusios jos gali būti kliūtis, atidarant spinteles ir stalčius, kai baldai išdėstyti „U“ arba „V“ forma.
Jei renkatės virtuvės baldus blizgiais paviršiais, pasvarstykite, ar įspūdis bus vertas vargo – žinia, kad tokie paviršiai ypač teplūs. Tačiau, jei jau apsisprendėte, rinkitės kuo šviesesnius baldų atspalvius, kurie yra daug praktiškesni.
Dar vienas aspektas, į kurį atsižvelgiama gana retai – sienų kokybė. Prieš montuojant pakabinamas spinteles, būtina įsitikinti, ar sienų struktūra yra pajėgi jas išlaikyti.
Prieš projektuodami savo virtuvės baldų išdėstymą, apgalvokite, kaip turėtų atrodyti konkrečiai Jums patogi darbo erdvė. Pavyzdžiui, patartina palikti vietos tarp pagrindinių prietaisų – šaldytuvo, viryklės, kriauklės. Šias erdves tikrai išnaudosite kasdien ruošdami maistą.