Kaip įsirengti virtuvę didelėje erdvėje?

Patarimai, kaip įsirengti virtuvę didelėje erdvėje
Kadaise virtuvė buvo projektuojama kaip atskira patalpa, o daugiabučiuose namuose jai būdavo paliekama ypač mažai erdvės. Šiandien vis daugiau žmonių renkasi virtuvę sujungti su svetaine – tai namų erdvės, kuriose neretai praleidžiame daugiausiai laiko. Maisto ruošimas kartu su artimaisiais yra malonus laiko praleidimo būdas. Niekas nenori užsidaryti mažoje virtuvėje, ypač tada, kai svetainėje laukia svečiai.

Nusprendus sujungti šias dvi erdves, verta pagalvoti apie jų jungiamąjį elementą – virtuvinę salą ar valgomąjį stalą. Tai – daugiafunkcinė oazė, kuri gali tapti pasisėdėjimo su šeima ar draugais vieta, papildoma darbo vieta. Šis baldas ypač patogus maisto ruošimui, taip pat susėsti aplinkui ir mėgautis draugija bei gardžiais patiekalais. Tai idealus sprendimas didelėje erdvėje šeimoms su vaikais, taip pat asmenims, kurie mėgsta svečius pakviesti prie vieno stalo. Sala taip pat suteikia galimybę bendrai gaminti maistą, kartu tai universalus ir visai šeimai skirtas baldas.

Vienintelis bendros virtuvės ir svetainės erdvės trūkumas yra svetainėje pasklindantis gaminamo maisto kvapas. Kita vertus, šį trūkumą jau galima išspręsti parduotuvių lentynose siūlomais efektyviais ir tyliai veikiančiais garų rinktuvais.

Kokį virtuvės išdėstymą rinktis?
Sujungus virtuvę su svetaine turėsite atvirą patalpą, kurios išdėstymą galima keisti, atsižvelgiant į poreikius. Planuojant šią erdvę teks pasirinkti iš daugelio atviros virtuvės plotų išdėstymų. Populiariausias sprendimas – „L“ raidės formos virtuvės. „L“ raidės formos virtuvė yra patrauklus atviros virtuvės sprendimas, tačiau šiuo atveju virtuvės baldai yra labai gerai matomi. Todėl reikia papildomai rūpintis jų švara. Svarbu nepamiršti, kad su svetaine sujungta virtuvė bus funkcionali tik tada, kai jos išdėstymą pritaikysite savo poreikiams ir pomėgiams.

Paeksperimentuokite ir išmėginkite virtuvės skaičiuoklę, kuri Jums padės lengviau įsivaizduoti būsimos virtuvės vaizdą. Gavę projektą įvertinsite bendrą vaizdą ir įvertinsite savo norus ir poreikius.